Inauguracyjny wykład Klubu Zdrowia w Bielsku-Białej

19 kwietnia br., w budynku bielskiego NOT-u odbył się wykład -pierwszy z serii programów o zdrowiu - pt. "Wpływ emocji na zdrowie fizyczne", prowadzony przez mgr Irenę Smółkę (dyrektora Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia).

Pani Irena Smółka ukończyła Śląską Akademię Medyczną na Wydziale Pielęgniarskim. Przez wiele lat pracowała czynnie na stanowiskach kierowniczych służby zdrowia, wspierając i organizując programy promocji zdrowia. Wykłady na temat zdrowia wygłaszała w klubach, domach kultury, szkołach podstawowych, gimnazjalnych i licealnych na terenie całego kraju.

Wykład prowadzony przez panią Irenę miał ciekawą, multimedialną formę, wskazywał słuchaczom, w jaki sposób można walczyć ze stresem i jak spowodować, aby nasz organizm sprawnie funkcjonował. Oprawa wykładu była równie zachęcająca; oprócz tej muzycznej, wspomaganej piękną muzyką znanych braci Adama (flecisty, laureata stypendium Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego) i Dawida Kurz (absolwenta szkoły muzycznej w Bielsku-Białej), na sali znalazły się stoiska z degustacją zdrowej żywności, z bezpłatnym pomiarem ciśnienia krwi i cukru, oraz z fachową literaturą -cieszyły się one dużym zainteresowaniem przybyłej setki osób.

Oprócz wyżej wymienionych stoisk działacze Klubu Zdrowia oferowali przybyłym gościom bezpłatne kursy Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia o tematyce zdrowotnej (,,Sięgnij po zdrowie’’), kursy, które uczą, jak walczyć ze stresem (,, Stres- wróg czy przyjaciel’’), a także kursy skierowane do młodych matek i kobiet w ciąży (,,Witaj Maleństwo’’). W trakcie wykładu wiele osób zostało kursantami Korespondencyjnej Szkoły Lepszego Życia, co na pewno zaowocuje wzrostem samoświadomości na temat profilaktyki zdrowia.

Copyright © 2023 http://klubzdrowia.eu/. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.